Produce
Braeburn apples, $0.59/lb! (Thursday 12/30, only)= $0.59/lb!
Mission Ripe Hass Avocados, $1.00 each
General-Grocery
Hy-Vee Tomato Sauce, original or no salt, 8 oz., $0.25 eachHy-Vee Soup & Oyster Crackers, 12 oz., $1.00
Campbell's Select Harvest Soup, selected varieties, 18.6-19 oz., $1.00
+ $1/2 Campbell's Select Harvest Soup printable
= $0.50 each
Hy-Vee Pretzels, selected varieties, 10 to 15 oz., $1.00
Meat
80/20 Ground Beef, 3 lb. roll, $4.77 (Thursday 12/30, only)= $1.59/lb :-)
Refrigerated
Hy-Vee 100% Orange Juice, regular or calcium fortified, 64 fl. oz., $0.99 (Thursday 12/30, only)General-Paper/Plastic
Midwest Country Fare Paper Towels (8 roll) $3.99 (Thursday 12/30, only)Midwest Country Fare Bathroom Tissue (12 double or 24 regular roll), $3.99 (Thursday 12/30, only)
Frozen
Tony's Original Pizza, 4.8 to 14.34 oz., $1.49 (Thursday 12/30, only)+ $1/2 Tony's Pizza printable
= $1.00 each, when you buy two
Jack's original or half & half pizza, selected varieties, 15 to 19.4 oz., $1.99
No comments:
Post a Comment
Comments are encouraged and welcome! I kindly ask that you enter your name (or nickname) rather than using the term "Anonymous". To do this, you can choose "Name/URL" from the drop down and simply enter your name (or nickname) in the "Name" field. Thanks! :-)