Kwik Trip 5/14/11...$1.22! |
Here's what I chose to buy at Kwik Trip today:
2- Bananas, bunch, a little over 4 lbs @ $0.38/lb. + used coupon for 1 lb. FREE produce (subtracted $0.38)
= $1.22
1-Old Fashioned Doughnut, $0.59
+ used coupon for FREE Old Fashioned Doughnut
= FREE! ~Yum!
1-Kwikery White Bread, loaf, $0.79
+ used coupon for FREE White Bread
= FREE!
Total Spent: $1.22 to subtract from my $200/mo. grocery budget
No comments:
Post a Comment
Comments are encouraged and welcome! I kindly ask that you enter your name (or nickname) rather than using the term "Anonymous". To do this, you can choose "Name/URL" from the drop down and simply enter your name (or nickname) in the "Name" field. Thanks! :-)